Co wyróżnia kurs w ATC
Do nauki spawania kierujemy doświadczonych instruktorów-spawaczy z przemysłu, doświadczenie ich, potwierdzone jest aktualnymi certyfikatami spawacza wydanymi przez jednostkę PCA – Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach – dawniejszy Instytut Spawalnictwa. Zajęcia praktyczne prowadzone są przy ich czynnym udziale, pod rękę.
Do dyspozycji klientów udostępniamy, jako ATC Grupa atestowane spawalnie w Włocławku, Gostyniu, Poznaniu, Łodzi, Nowogardzie, Mochach, Toruniu, w których udostępniamy do nauki spawarki z przemysłu o wysokich właściwościach spawalniczych, pozwala to na sprawdzenie swoich umiejętności i możliwości źródła spawania.
W naszych ośrodkach ATC Grupa stawiamy sobie za cel jak najlepsze przygotowanie uczestników kursów do wykonywania zawodu spawacza TIG. Nasze kursy doszkalające dla spawaczy – TIG-141 kierowane są do spawaczy aluminium, spawaczy stali wysokostopowych, spawaczy stali kwasoodpornych. Zajęcia obejmują ćwiczenia praktyczne i zajęcia teoretyczne. Uczestnicy szkoleń spawania TIG-iem, dostają do nauki materiały z blach i rur do łączenia spoinami pachwinowymi. W ramach ćwiczeń udostępniamy oprócz grup materiałowych również inne dla zainteresowanych. Dzięki naszym zajęciom możesz poznać różnice w spawaniu stali i aluminium. Osoby po ukończeniu kursu TIG kierujemy do egzaminu, przed komisją powołaną przez ośrodek. Po zdaniu egzaminu uczestnicy uzyskują kwalifikację spawacza metodą TIG-141/P/FW/ na wybraną przez siebie grupę materiałową. Z takimi kwalifikacjami mogą szukać zatrudnienia w zakładach przemysłowych w Polsce, Niemczech, Holandii, Norwegii. Warto sprawdzić naszą ofertę, zachęcamy do kontaktu z nami!
O kursie
Kurs spawania metodą TIG-141, blach i rur spoinami pachwinowymi, przeznaczony jest dla osób poczatkujących ze spawania. Zapisując się na kurs spawania w ATC Grupa, nauczysz się spawać stale wysokostopowe, stale kwasoodporne, aluminium, stale konstrukcyjne o podwyższonej wytrzymałości. Jak się zgłosić? Przyjdź do nas osobiście, zadzwoń lub prześlij wiadomość elektronicznie. Kanały komunikacji, które obsługujemy są w zakładce kontakty na naszej stronie.
Szkolimy codziennie również w weekendy. Kursy składają się z części teoretycznej i praktycznej. Na zajęcia z teorii zapraszamy do naszych ośrodków lub możemy spotkać się w internecie. Zajęcia są prowadzone w czasie rzeczywistym, Twoje wątpliwości możemy rozwiązać na bieżąco. Na ćwiczeniach z nauki spawania wyjaśnimy sposób zajarzania łuku elektrycznego, wyjaśnimy właściwości elektrod wolframowych, opóźnień w zamykaniu zaworu gazowego. Dowiesz się o wpływie wielkości prądu spawania i czasu ekspozycji materiału na łuk elektryczny. Objaśnimy zmiany struktury materiału rodzimego pod wpływem dostarczonego ciepłą do formowanej spoiny. Więcej wiadomości przekażemy na spotkaniach, adresy wirtualnej sali. Sala wykładowa dla spawaczy,
Warunki odpowiadają?, zapraszamy do oddziałów ATC Grupa, szkolenia są dla początkujących ale także dla doświadczonych pracowników. Na naszych kursach spawania blach i rur metodą TIG-141/P/FW nauczymy Ciebie spawać w dogodnych pozycjach spawania PA, PB, złącza pachwinowe blach i rur z aluminium, z stali konstrukcyjnych wysokostopowych, stali nierdzewnych, stali kwasoodpornych.
Podczas kursu będziesz mógł się przekonać o swoich postępach w nauce, obserwując przełomy wykonanych próbek spawalniczych. Instruktorzy ATC Grupa wytłumaczą i pokażą jak czytać i interpretować uzyskany przełom z sugestią korekty parametrów spawania. Przygotowany kandydat jest zgłaszany do egzaminu. Komisje egzaminacyjne mogą być powołane przez Łukasiewicz GIT – Górnośląski Instytut Technologiczny, TÜV-Polska, PRS, Polski Instytut Certyfikacji – PCA. Wybór jednostki egzaminacyjnej ma wpływ na wysokość ostatecznej ceny. Dla podmiotów TÜV-Polska, PRS kwotę za szkolenie należy powiększyć o 800 zł z uwagi na wykonywanie dodatkowych badań NDT dla próbek egzaminacyjnych.
Egzaminy organizowane są zgodnie z normą PN-EN-ISO 9606-1 lub PN-EN-ISO 9606-2 dla aluminium. A stąd już tylko krok do uzyskania uprawnień spawacza metodą TIG 141!
Zarys programu szkolenia grupowego spawaczy
Czego się nauczysz
Jako przyszły spawacz metodą TIG-141 P/FW/22 zdobędziesz wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim umiejętności spawania aluminium, lub stali jak wybierzesz do nauki jako rodzaj materiału spawanego stal.
Podczas kursu spawania TIG poznasz zasady zajarzania łuku elektrycznego, prowadzenia uchwytu spawalniczego z zachowaniem równej długości łuku, właściwe przygotowanie materiału do spawania, dobór parametrów spawania na źródle spawania, właściwości fizyczne łączonych materiałów. Dowiesz się również, jak przygotować prawidłowo materiał do wykonania złącza pachwinowego. Poznasz właściwości łuku elektrycznego, zasady dostarczania ciepła do formowanej spoiny. Zapoznamy Ciebie z obowiązującymi przepisami BHP na stanowisku spawacza.
Nasze certyfikowane kursy spawalnicze zawierają najważniejsze zasady obowiązujące w tym zawodzie i pomogą w unikaniu najczęstszych błędów. Dowiesz się, jak nastawiać źródła spawania i bezpiecznie wykonać spoinę, aby osiągnąć dobry rezultaty. Instruktorzy ATC Grupa przygotują Cię do egzaminu spawacza i do przyszłej pracy, która będzie obejmowała spawanie blach i rur metodą TIG 141 /P/FW. Dzięki naszemu wsparciu łatwiej będzie Ci znaleźć zatrudnienie w zakładach przemysłowych w Polsce ale także w Norwegii, Niemczech, Holandii, Francji. Gwarantujemy wysoki poziom merytorycznego przygotowania, atrakcyjne ceny i przyjazną atmosferę, na jaką możesz liczyć, zapisując się na szkolenia i kursy zawodowe w profesjonalnie wyposażonym ośrodku!
Naszym celem jest, nauczyć Ciebie spawać. Pamiętaj! spoinę ocenia się nie tylko po wyglądzie, ale również co ma w środku.
Przebieg kursu wg programu indywidualnego
Kurs spawania blach i rur metodą TIG 141 P/ spoinami pachwinowymi FW – poziom podstawowy. Został przygotowany przez nas dla indywidualnego klienta, który chce uzyskać kwalifikacje spawacza bez zbędnej zwłoki. Do kursu podchodzisz w dogodnym dla siebie terminie. Indywidualne wykłady połączone z ćwiczeniami pozwalają przy dużej intensywności na szybkie przygotowanie do egzaminu według normy PN-EN-ISO 9606-1 lub PN-EN-ISO 9606-2. Stawiamy na elastyczność w prowadzenia kursu, by jak najlepiej dostosować go do Twoich potrzeb i możliwości.
Teoria
Podczas teorii realizowanych stacjonarnie w naszych ośrodkach ATC Grupa lub e-learningowo metodą synchroniczną w internecie, zapoznamy Ciebie z procesem spawania stali, aluminium, stali wysokostopowych. Wyjaśnimy znaczenie ilości wprowadzonego ciepła na spawane konstrukcje stalowe zwłaszcza te o podwyższonej wytrzymałości. Na naszych przykładowych WPS omówimy ich istotę stosowania, nauczymy Cię prawidłowo czytać. Wyjaśnimy zasady dobierania materiałów dodatkowych, sposobu przygotowania tych materiałów rodzimych i dodatkowych, stosowania środków ochrony zbiorowej i indywidualnej przez spawaczy. Zajęcia możemy realizować w każdy dzień. Zarówno dzień i godziny spotkań mamy zaplanowane ale możemy dostosować się również do Twoich oczekiwań.
Praktyka
Organizujemy ją w naszych spawalniach ale także możemy przyjechać do Twojego warsztatu lub spawalni. Praktykę realizujemy podobnie jak teorię, codziennie lub jak Tobie pasuje. My czekamy w naszych spawalniach codziennie w godzinach 10:00-19:00, od poniedziałku do piątku. W tym czasie będziemy ćwiczyć z Tobą przygotowanie materiału rodzimego do spawania, regulację długości elektrody wolframowej w dyszy gazowej, dobór rodzaju elektrod wolframowych, zajarzanie łuku elektrycznego, prowadzenie uchwytu spawalniczego, formowanie spoiny. Pokażemy wpływ długości łuku elektrycznego na szerokość i głębokość wtopienia w materiał rodzimy. Do łączenia będziesz miał dwie blachy lub blacha rura, które mają tworzyć złącze T-owe.
Zapraszamy do nas.
Egzamin państwowy
Ostatni etap to egzamin przed komisją egzaminacyjną. Dzięki posiadaniu licencji egzaminatora Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach egzaminy możemy organizować codziennie. Oprócz certyfikatu z Łukasiewicz GIT, możemy zorganizować egzaminy przed komisjami PRS, UDT, TÜV-Polska, Polski Instytut Certyfikacji -PCA.
Egzaminy składa się z dwóch części:
1) Egzaminu teoretycznego – w formie testu, pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.
2) Egzaminu praktycznego – do wykonania będziesz miał dwie próbki egzaminacyjne w wybranej metodzie. Jedna próbka podlega ocenie wizualnej, druga próbka poddawana będzie łamaniu. Uzyskany przełom pozwoli sprawdzić głębokość przetopu lub jego brak i ewentualne inne niezgodności. Uzyskanie akceptowalnych wyników złączy jest warunkiem pozytywnego zdania egzaminu.
Czas oczekiwania na potwierdzenie kwalifikacji z Instytutu ok. 5 dni. W innych przypadkach może trwać ok. 14 dni.
Zapisz się na kurs
Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.
Najczęstsze pytania
Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.
Kurs trwa 111 godzin w wersji stacjonarnej. Jeśli wybierzesz wersję samokształcenia się, to kurs jest krótszy.
Kurs odbywa się w godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku. Możliwe jest indywidualne odbycie kursu.
Kandydat powinien mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe.
Kursy rozpoczynamy codziennie.
Rozpocznij od metody spawania TIG (141) spoiną pachwinową.
Po kursie metodą TIG możesz spawać trzema rodzajami blach: kwasówką, aluminium lub blachą czarną (do wyboru).
Kontakt
Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.
Możesz też skorzystać z poniższego formularza!
To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂