Co wyróżnia kurs w ATC
Kurs na stanowisko ustawiacza prowadzony jest przez profesjonalną, doświadczoną kadrę, która przekaże Ci całą niezbędną wiedzę. Zrobimy wszystko, byś wyniósł z naszego kursu jak najwięcej!
Dlaczego możesz na nas liczyć? Jednym z aspektów, którymi staramy się wyróżnić na tle konkurencji, jest doświadczona i wysoka wykwalifikowana kadra specjalistów odpowiadających za profesjonalne kursy zawodowe dla dorosłych.
Nasz zespół tworzą wyłącznie kompetentni fachowcy, którzy z teorii i praktyki wiedzą, na czym polega praca ustawiacza kolejowego w PKP. Tym samym przekazywane przez nich informacje mają kompleksowe charakter, są wiarygodne i rzetelne, tak jak wszystkie kursy doszkalające, które organizuje nasz ośrodek szkolenia zawodowego ATC Grupa. Wysoki poziom merytoryczny idzie w parze z atrakcyjnymi warunkami finansowymi – cena usług jest korzystna, co zachęca do zapisywania się na zajęcia.
O kursie
Kurs na stanowisko ustawiacza składa się z części praktycznej, teoretycznej oraz zajęć próbnych u przewoźnika. Szkolenie możesz odbyć w dwóch wariantach.
Od czego zaczniesz? Od praktycznego przygotowania zawodowego według programu pracodawcy, a następnie przystąpisz do części teoretycznej, złożonej z wykładów i ćwiczeń. Teorię możesz odbyć w wersji stacjonarnej lub zdalnej. Sam decydujesz! Ostatni etap to zajęcia próbne pod nadzorem. Organizowany przez nas kurs solidnie przygotuje Cię do egzaminu kwalifikacyjnego, a także do należytego wykonywania obowiązków na stanowisku ustawiacza.
Stawiamy na kompleksowość świadczonych usług, dlatego nasze kursy i szkolenia zawodowe obejmują zagadnienia praktyczne i teoretyczne, a w ich ramach udostępniamy rzetelne i profesjonalnie przygotowane pomoce dydaktyczne. Ponieważ da się z nich korzystać przez Internet, można uczyć się za ich pomocą w dowolnym czasie i miejscu, o ile tylko ma się pod ręką urządzenie podłączone do sieci.
Szkolenie i kurs zawodowy dla stanowiska, jakim jest ustawiacz kolejowy, ułatwiają zdanie egzaminu, a tym samym rozpoczęcie pracy w PKP. Ich poziom jest wysoki, a cena atrakcyjna, co zachęca do zapisywania się do ośrodka ATC.
Przed rozpoczęciem kursu musisz poddać się badaniom lekarskim w Kolejowej Medycynie Pracy i uzyskać wynik dopuszczający.
Różne warianty kursu
Kurs na stanowisko ustawiacza możesz odbyć w różnych wariantach, w zależności od posiadanego wykształcenia i doświadczenia:
Wariant A:
- wykształcenie co najmniej średnie po ukończeniu kształcenia w zawodach lub na kierunkach, których programy nauczania zawierają zagadnienia z zakresu budowy pojazdów szynowych lub ruchu kolejowego i sygnalizacji kolejowej oraz po uzyskaniu odpowiednio: tytułu zawodowego technika, świadectwa potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie na poziomie technika, dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na poziomie technika lub dyplomu ukończenia studiów wyższych,
- zawodowy staż pracy – 6 miesięcy pracy na stanowisku manewrowego oraz odbycie przygotowania zawodowego.
Wariant B:
- wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe,
- zawodowy staż pracy – rok pracy na stanowisku manewrowego oraz odbycie przygotowania zawodowego.
W każdym przypadku wymagane jest zaświadczenie lekarskie o przydatności do wykonywania tego zawodu, wydane na podstawie badań w Kolejowej Medycynie Pracy.
Czego się nauczysz
Decydując się na certyfikowane kursy zawodowe i szkolenia organizowane przez ATC Grupę, zdobędziesz wiedzę i umiejętności potrzebne do samodzielnego i należytego wykonywania obowiązków na stanowisku ustawiacza kolejowego np. w PKP.
Na kursie nauczysz się wykonywać wszystkie czynności wchodzące w zakres obowiązków ustawiacza, a w szczególności organizować i kierować pracą manewrową, wykonywaną według wszystkich sposobów ustalonych przepisami, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa osobistego i bezpieczeństwa ruchu.
Szkolenie teoretyczne prowadzimy pod kątem pytań i zadań egzaminacyjnych. Z kolei szkolenie praktyczne ma na celu zdobycie umiejętności niezbędnych do bezpiecznego i efektywnego wykonywania przyszłej pracy.
Przebieg kursu
Kurs składa się z części praktycznej, teoretycznej i zajęć próbnych, które zakończone są egzaminem. Szkolenie rozpoczyna się po zebraniu odpowiednio licznej grupy.
Staż stanowiskowy i praktyka
Staż stanowiskowy i zajęcia praktyczne odbywają się u pracodawcy według jego programu. W zależności od wariantu trwają:
- wariant A – 16 dni,
- wariant B – 25 dni.
Zajęcia teoretyczne
Po zakończeniu części praktycznej odbędziesz szkolenie teoretyczne, przeprowadzane według programu ośrodka szkoleniowego lub pracodawcy. Czekają Cię 142 godziny zajęć (124 godzin wykładów + 18 godzin ćwiczeń). Jeśli realizujesz kurs w wariancie A, jesteś zwolniony z teorii.
Możesz zdecydować się na wersję stacjonarną, w formie wykładów w ośrodku, lub zdalną, w formie wideokonferencji z wykorzystaniem łączy internetowych.
Zajęcia próbne
Czekają Cię jeszcze zajęcia próbne, polegające na wykonywaniu czynności ustawiacza pod nadzorem u pracodawcy. Czas trwania uzależniony jest od wybranego wariantu:
- wariant A – 21 dni,
- wariant B – 35 dni.
Egzamin kwalifikacyjny
Egzamin odbywa się u pracodawcy. Składa się z egzaminu praktycznego i teoretycznego (część pisemna i ustna).
Egzamin praktyczny:
- wykonanie pod nadzorem określonej czynności manewrowej,
- wykonanie oględzin technicznych składu pociągu,
- wykonanie próby hamulca zespolonego,
- przyjęcie i zdanie wagonu w punkcie zdawczo-odbiorczym.
Egzamin teoretyczny:
1) część pisemna – opracowanie tematów lub rozwiązanie testu z zakresu:
- organizacji i techniki ruchu kolejowego,
- zagadnień handlowo-przewozowych,
- przewozu towarów niebezpiecznych;
2) część ustna – znajomość zagadnień z zakresu:
- organizacji i techniki ruchu kolejowego,
- sygnalizacji kolejowej,
- zagadnień handlowo-przewozowych.
Jak szkolimy
Jak szkolimy? Przede wszystkim kompleksowo! Zadbamy o każdy aspekt kursu, by jak najlepiej wyposażyć Cię w niezbędną wiedzę.
Opinie absolwentów
Zapisz się na kurs
Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.
Sposoby finansowania kursów
Zdjęcia z naszych kursów
Jesteś ciekawy jak przebiegają nasze szkolenia? Zobacz fotorelację z przeprowadzonych kursów na różne specjalizacje – być może niedługo sam znajdziesz się w naszej galerii 🙂
Najczęstsze pytania
Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.
- Staż stanowiskowy i szkolenie praktyczne: wariant A – 16 dni, wariant B – 25 dni, realizowane u pracodawcy.
- Szkolenie teoretyczne: 142 godziny według programu ATC lub pracodawcy.
- Zajęcia próbne: wariant A – 21 dni, wariant B – 35 dni, odbywają się u pracodawcy.
Szkolenie teoretyczne odbywa się w godzinach 14:00-20:00, od poniedziałku do piątku. Z kolei szkolenie praktyczne, staż stanowiskowy oraz zajęcia próbne to praca w pełnym wymiarze godzin, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez pracodawcę.
Wariant A:
- wykształcenie co najmniej średnie po ukończeniu kształcenia w zawodach lub na kierunkach, których programy nauczania zawierają zagadnienia z zakresu budowy pojazdów szynowych lub ruchu kolejowego i sygnalizacji kolejowej oraz po uzyskaniu odpowiednio tytułu zawodowego technika, świadectwa potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie na poziomie technika, dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na poziomie technika lub dyplomu ukończenia studiów wyższych,
- zawodowy staż pracy – 6 miesięcy pracy na stanowisku manewrowego oraz odbycie przygotowania zawodowego.
Wariant B:
- wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe,
- zawodowy staż pracy – rok pracy na stanowisku manewrowego oraz odbycie przygotowania zawodowego.
W każdym przypadku wymagane jest zaświadczenie lekarskie o przydatności do wykonywania tego zawodu, wydane na podstawie badań w Kolejowej Medycynie Pracy.
Kursy rozpoczynamy po zebraniu odpowiednio licznej grupy, według terminów ustalonych z pracodawcą i ogłoszonych na stronie ATC.
Kontakt
Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.
Możesz też skorzystać z poniższego formularza!
To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂