Co wyróżnia kurs w ATC
Kurs na prawo jazdy kategorii B prowadzony jest przez profesjonalną, doświadczoną kadrę, która przekaże Ci całą niezbędną wiedzę. Do Twojej dyspozycji będą solidnie opracowane materiały i nowe pojazdy. Zrobimy wszystko, byś wyniósł z naszego kursu jak najwięcej!
O kursie
Kurs na prawo jazdy kategorii B to kurs z teorią bez wychodzenia z domu, w dogodnej formie e-learning. Szkolenie rozpoczniesz w dogodnym dla Ciebie terminie, a cały proces zapisu przeprowadzisz online.
Teorię w formie e-learningu zrealizujesz w wybranym przez siebie czasie i miejscu – w domowym zaciszu, w biurze, w pociągu, gdziekolwiek chcesz! Czeka Cię również solidna praktyka z doświadczonym instruktorem. Termin rozpoczęcia kursu praktycznego określasz sam, umawiając się na jazdy indywidualnie.
Kurs kat B uprawnia Cię do poruszania się pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla.
Warunki Uczestnictwa:
- skończone 18 lat,
- posiadanie profilu kandydata na kierowcę (PKK)
- zajęcia rozpocząć można 3 miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku,
Wydanie Profilu kandydata na kierowcę (PKK) – Starostwo:
- dowód tożsamości;
- jedna wyraźna, aktualna i kolorowa fotografia o wymiarze 3,5 cm x 4,5 cm przedstawiająca osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, lewy półprofil z widocznym lewym uchem;
- orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do kierowania pojazdem wydane przez lekarza uprawnionego do badań kierowców;
- pisemna zgoda rodziców lub opiekunów, jeżeli osoba nie ukończyła 18 lat (przy kat. AM, A1, B1, T);
- kserokopia prawa jazdy (w przypadku, gdy wnioskodawca posiada prawo jazdy);
- kserokopia prawa jazdy wydanego za granicą wraz tłumaczeniem (przy wymianie prawa jazdy nieokreślonego w konwencjach o ruchu drogowym);
- kserokopia karty pobytu, wizy, innego dokumentu lub potwierdzenia o pobycie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej powyżej 185 dni w przypadku cudzoziemca;
Złożenie wniosku wraz z ww. dokumentami w wydziale:
Wydział Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych w Poznaniu
- ul. Gronowa 22a, 61-655 Poznań, pokój 113, I piętro,
- ul. Libelta 16/20, 61-706 Poznań, sala obsługi, parter,
- ul. 28 czerwca 1956r. nr 404, 61-441 Poznań, sala obsługi, parter.
Możesz złożyć wniosek w formie elektronicznej.
Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego.
wygenerowanie i przekazanie wnioskodawcy indywidualnego nr PKK niezbędnego do rozpoczęcia kursu w ATC S.C.
Zapis i realizacja kursu prawa jazdy kat. B ATC:
- Dokonanie opłaty za szkolenie na stronie www;
- Przedstawienie indywidualnego nr PKK;
- Rozpoczęcie kursu prawa jazdy zajęcia teoretyczne ( możliwość rozpoczęcia zajęć teoretycznych w dniu zgłoszenia na szkolenie . Zajęcia prowadzone są w formie e-learningu);
Ćwiczenia do zajęć teoretycznych oraz zajęcia z pierwszej pomocy odbywają się w siedzibie firmy Poznań, w wyznaczonych terminach o których kursant jest wcześniej poinformowany; - Rozpoczęcie zajęć praktycznych ( godziny jazd dopasowane są do możliwości czasowych uczestników szkoleń, grafik jazd elektroniczny);
- Egzamin wewnętrzny z teorii;
- Egzamin wewnętrzny z praktyki;
- Wydanie zaświadczenia o ukończeniu szkolenia;
Zapisy na egzamin państwowy w WORD:
- Wypełnienie oświadczenia;
- Dokonanie opłaty egzaminacyjnej;
- Ustalenie terminu egzaminu państwowego;
Czego się nauczysz
Cały proces nauki jazdy dostosujemy w maksymalnym stopniu do Twoich predyspozycji, abyś kurs zakończył jako wytrawny kierowca!
W trakcie szkolenia uzyskasz wiedzę w zakresie obowiązujących przepisów ruchu drogowego oraz poruszania się w różnym terenie.
Poznasz budowę, obsługę i eksploatację samochodu osobowego.
W ramach zajęć praktycznych nauczysz się wyprzedzania, omijania, wymijania i parkowania, a także manewrowania pojazdem na placu manewrowym.
Kurs realizujemy z uwzględnieniem zadań egzaminacyjnych, by solidnie przygotować Cię do egzaminu państwowego w ośrodku WORD.
Do czego uprawnia prawo jazdy kategorii B?
Przebieg kursu
Kurs na prawo jazdy kategorii B podzielony został na trzy główne etapy. Każdy z etapów pozostawia jednak elastyczność, aby dostosować się do Twoich potrzeb i możliwości.
Teoria w fomie e-learning
Na realizację teorii w formie e-learning masz 30 dni, a do wyrobienia 30 godzin. Naukę możesz prowadzić w wybranym przez siebie czasie i dzielić na etapy.
Zajęcia praktyczne z instruktorem
Kiedy uznasz, że zakończyłeś naukę teorii i przyswoiłeś całą wiedzę, możesz przystąpić do części praktycznej. Na zajęcia będziesz umawiać się indywidualnie z przydzielonym instruktorem. Musisz wyrobić 30 godzin praktyki.
Egzamin wewnętrzny
Zdanie egzaminu wewnętrznego stanowi przepustkę do przystąpienia do egzaminu państwowego.
Jak szkolimy
Jak szkolimy? Przede wszystkim kompleksowo! Zadbamy zarówno o część teoretyczną, jak i praktyczną Twojego kursu, byś jak najlepiej przygotowany podszedł do egzaminu.
Opinie absolwentów
Zapisz się na kurs
Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.
Obecnie nie posiadamy wolnych terminów.
Nowe terminy pojawią się wkrótce.
Sposoby finansowania kursów
Zdjęcia z naszych kursów
Jesteś ciekawy jak przebiegają nasze szkolenia? Zobacz fotorelację z przeprowadzonych kursów na różne specjalizacje – być może niedługo sam znajdziesz się w naszej galerii 🙂
Przed przystąpieniem do kursu
Zanim rozpoczniesz wybrane szkolenie, czeka Cię jeszcze parę zadań do wykonania. Ale bez obaw! Poniżej krok po kroku wyjaśniamy, co powinieneś zrobić przed przystąpieniem do kursu.
- kolorowe i aktualne zdjęcie 3,5 x 4,5 cm;
- orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem;
- dowód osobisty lub paszport, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat i nie mają jeszcze dowodu osobistego wystarczy legitymacja szkolna;
- pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego – jeśli nie ukończyłeś 18 lat;
- w przypadku cudzoziemca: karta pobytu, wiza lub inny dokument potwierdzający pobyt w Polsce powyżej 185 dni.
Dokumenty muszą być w oryginale. Te w języku obcym musi przetłumaczyć tłumacz przysięgły.
W tym celu zgłoś się do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w miejscu swojego zamieszkania i tam przedstaw wypełniony wniosek wraz z wymaganymi załącznikami. Na tej podstawie otrzymasz wygenerowany indywidualny nr PKK.
Miejsce złożenia dokumentów w Poznaniu:
Wydział Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych
ul. Gronowa 22a, 61-655 Poznań (pokój 113, I piętro).
Miejsce złożenia dokumentów w Gostyniu:
Wydział Komunikacji i Dróg
ul. Wrocławska 154, 63-800 Gostyń (pokój nr 3).
Wygenerowany numer PKK wyślij e-mailem do ATC najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu.
Najczęstsze pytania
Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę najczęściej zadawanych pytań! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.
Nie, cena kursu nie uwzględnia kosztu egzaminu państwowego.
Profil Kandydata na Kierowcę (PKK) to elektroniczny dokument, który generowany jest w systemie przez Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego. Zawiera on dane i informacje identyfikujące kandydata ubiegającego się o wydanie prawa jazdy. PKK daje możliwość szkolenia w dowolnej szkole nauki jazdy i zdawania egzaminów państwowych na terenie całego kraju. Dzięki niemu możesz uczęszczać na dowolne kursy prawa jazdy.
Tak, zgodnie z przepisami prawo jazdy kategorii B uprawnia Cię do kierowania pojazdem z tzw. przyczepą lekką, czyli przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg. Waga zespołu pojazdów (pojazd + przyczepa) nie może przekroczyć 4 250 kg. W praktyce oznacza to, że posiadając prawo jazdy kat. B, możesz prowadzić samochód ciągnący na przykład małą przyczepę bagażową czy przyczepę z lekką łódką.
Tak, możesz zapisać się na kurs prawa jazdy kategorii B przed ukończeniem 18 lat – kurs można rozpocząć najwcześniej na 3 miesiące przed ukończeniem 18. roku życia. Musisz jednak przedstawić zgodę rodziców/opiekunów prawnych. Do egzaminu państwowego na prawo jazdy kategorii B, przeprowadzanego w WORD, możesz przystąpić najwcześniej miesiąc przed 18-tymi urodzinami, a prawo jazdy zostanie wydane w dniu, kiedy uzyskasz pełnoletniość.
Musisz wypełnić wniosek w Wydziale Komunikacji Starostwa lub w Urzędzie Miasta oraz dołączyć: dowód tożsamości, jedną aktualną kolorową fotografię o wymiarze 3,5 cm x 4,5 cm oraz orzeczenie lekarskie wydane przez lekarza uprawnionego do badania kierowców na kategorię, na którą zamierzasz rozpocząć kurs. Osoby, które nie ukończyły 18. roku życia muszą dołączyć również pisemną zgodę rodziców/opiekunów prawnych.
Kontakt
Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.
Możesz też skorzystać z poniższego formularza!
To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂