Co wyróżnia kurs w ATC Grupa
Szkolimy przyszłych operatorów maszyn budowlanych od 1989 r. Do szkolenia kierujemy doświadczony zespół instruktorów i super operatorów, którzy opracowali i udostępnili solidne materiały dydaktyczne w formie elektronicznej również jako filmy video. Do zajęć praktycznych udostępniamy koparkoładowarki JCB 3CX ECO na plusach 🙂
ATC Grupa organizuje profesjonalne kursy zawodowe dla dorosłych zorientowane w równym stopniu na teorię i praktykę. Uczymy zarówno podstaw działania i obsługi pojazdów, jak i sterowania nimi podczas pracy. Pokazujemy techniki i manewry ułatwiające wykonywanie obowiązków, które spoczywają na osobie, piastującej to stanowisko. Dążymy do tego, żeby jak najlepiej przygotować przyszłych specjalistów do zatrudnienia w przedsiębiorstwach o rozmaitym profilu prowadzonej działalności. Poprzez prowadzone zajęcia kształcimy uczestników w taki sposób, aby koparko-ładowarka (klasa 3) nie miała przed nimi tajemnic. Tym samym pozwolenia na ich obsługę stają się łatwiejsze do zdobycia, a uczestnik zajęć dobrze poznaje urządzenie i potrafi używać go wydajnie oraz bezpiecznie. Nasze szkolenia i kursy doszkalające na uprawnienia na koparkoładowarkę klasy 3 mają na celu m.in. zaprezentowanie wymagań i specyfiki pracy w zależności od warunków zewnętrznych i w różnych rodzajów przewożonych towarów.
Praktyka realizowana jest w Poznaniu ul. Mrągowska 11, w Gostyniu ul. Lipowa 1, Mochy ul. Morenowa 2a. Częstotliwość kursów co miesiąc.
O kursie
Chcesz zdobyć uprawnienie na operatora koparkoładowarki klasy III? Zapisz się na kurs, który pomoże Ci uzyskać kwalifikacje niezbędne do podjęcia pracy jako operator koparkoładowarek wszystkich typów.
Celem kursu jest kompleksowe przygotowanie kandydata do wykonywania zawodu operatora koparko-ładowarki zgodnie z obecnie obowiązującymi normami, przepisami oraz wiedzą techniczną. Kurs prowadzony jest w oparciu o wytyczne Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz przygotowany został w taki sposób, aby możliwie najlepiej przygotować kandydata do egzaminu państwowego na uprawnienia operatora.
Zdajemy sobie sprawę, że kluczowym warunkiem, jaki powinny spełniać szkolenia i kursy zawodowe, jest odpowiedni poziom merytoryczny, dlatego stawiamy go zawsze na pierwszym miejscu. Starannie przygotowujemy program, którego celem jest m.in. zaprezentowanie, jak i pracuje w teorii i praktyce koparko ładowarka (klasa 3). Uprawnienia pozwalające na sterowanie nią otwierają drzwi do szybkiego znalezienia pracy, w związku z czym organizowane przez ATC Grupę certyfikowane kursy zawodowe polecamy w szczególności osobom, które chcą się przebranżowić albo poszukują zatrudnienia lepszego niż obecne.
Kursy na operatorów maszyn roboczych realizowane są w ATC zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 11 stycznia 2017 r. zmieniającym Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych.
Co otrzymasz w ramach kursu?
Czego się nauczysz
Podczas kursu zdobędziesz wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności z zakresu obsługi koparko-ładowarki, niezbędne do tego, by profesjonalnie wykonywać zawód operatora.
Podczas kursu zdobędziesz wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności z zakresu obsługi koparko-ładowarki. Poznasz zasady obsługi koparko-ładowarki oraz charakterystykę pracy operatora. Zapoznamy Cię z zagadnieniami dokumentacji technicznej, BHP oraz z informacjami z zakresu elektrotechniki, hydrauliki, silników spalinowych i budowy koparkoładowarki.
Program szkolenia przygotowaliśmy zgodnie z wytycznymi Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego (IMBiGS), i składają się na niego następujące bloki tematyczne:
- BHP dla maszyn roboczych,
- Użytkowanie i obsługa maszyn roboczych,
- Ogólna budowa i obsługa maszyn,
- Zajęcia specjalistyczne – wszystkie typy koparko-ładowarek klasy III,
- Zajęcia praktyczne – wszystkie typy koparko-ładowarek klasy III.
Zajęcia teoretyczne podzielone zostały na następujące przedmioty tematyczne:
- Użytkowanie eksploatacyjne,
- Dokumentacja techniczna,
- Bezpieczeństwo i higiena pracy,
- Podstawy Elektrotechniki,
- Silniki spalinowe,
- Elementy hydrauliki,
- Budowa koparko-ładowarki.
Jako ATC Grupa staramy się organizować zarówno merytoryczne i dostosowane do wymagań egzaminacyjnych, jak i ciekawe kursy zawodowe. Z tego względu dbamy o przystępną formę przekazywania informacji i przyjazną atmosferę zajęć. Mamy też świadomość, że dla uczestników ważna są koszty, dlatego proponujemy konkurencyjne warunki współpracy pod względem finansowym. Zachęcamy do sprawdzenia, kiedy nasz ośrodek szkolenia zawodowego organizuje najbliższy kurs koparko-ładowarki klasa 3 i ile wynosi jego cena – zachęcamy do zdobycia tych uprawnień.
Przebieg kursu
Kurs na operatora koparkoładowarki klasy III został podzielony na dwa główne etapy. Na każdym etapie staramy się dostosować do Twoich potrzeb i możliwości.
Teoria
Na realizację teorii masz 7 dni, w ciągu których wyrobisz 52 godziny zajęć teoretycznych.
Zajęcia praktyczne z instruktorem
Zajęcia praktyczne z udziałem maszyny zrealizujesz w podgrupie szkoleniowej do 10 osób. Na całą podgrupę szkoleniową przypadają 82 godziny zajęć praktycznych, które odbywają się przez okres 9 dni.
Do czego uprawnia zdanie egzaminu na operatora koparko-ładowarek klasy III?
Zdanie egzaminu na operatora koparko-ładowarek klasy III uprawni Cię do obsługi czterech typów maszyn:
- koparko-ładowarek wszystkich typów – dowolnej wielkości oraz dowolnej pojemności łyżki,
- koparek jednonaczyniowych do 4 ton masy eksploatacyjnej (w tym minikoparek),
- ładowarek jednonaczyniowych do 8 ton masy eksploatacyjnej,
- koparkospycharki.
Po zdanym egzaminie otrzymasz książeczkę operatora maszyn roboczych z adnotacją o posiadanych uprawnieniach.
Jakie są wymagania względem kandydata do kursu na operatora koparko-ładowarki?
Kandydat na operatora koparko-ładowarki musi spełnić wszystkie poniższe wymagania przed przystąpieniem do kursu:
- ukończone 18 lat,
- minimalnie podstawowe wykształcenie,
Gdzie i czym prowadzimy kursy?
Szkolenie odbędziesz na koparko-ładowarce JCB 3CX. Wszystkie nasze ośrodki posiadają własny poligon manewrowy w bezpośredniej lokalizacji budynku oraz lokale wyposażone w sale szkoleniowe, przystosowane dla osób niepełnosprawnych, zamknięte, oświetlone, monitorowane oraz posiadające własny parking.
Przebieg egzaminu na operatora koparko-ładowarki
Po zakończeniu części teoretycznej i praktycznej kursu, będziesz mógł przystąpić do egzaminu państwowego na uprawnienia operatora koparko-ładowarki przed komisją WIT Łukasiewicz. Egzamin składa się z części praktycznej oraz teoretycznej.
Egzaminy odbywają się na terenie naszego ośrodka. Po zdanym egzaminie otrzymasz książeczkę operatora maszyn roboczych z adnotacją.
Zapisz się na kurs
Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.
Jak szkolimy
Jak szkolimy? Przede wszystkim kompleksowo! Zadbamy zarówno o część teoretyczną, jak i praktyczną Twojego kursu, byś jak najlepiej przygotowany podszedł do egzaminu.
Opinie absolwentów
Sposoby finansowania kursów
Zdjęcia z naszych kursów
Jesteś ciekawy jak przebiegają nasze szkolenia? Zobacz fotorelację z przeprowadzonych kursów na różne specjalizacje – być może niedługo sam znajdziesz się w naszej galerii 🙂
Najczęstsze pytania
Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.
Kandydat na operatora maszyn budowlanych musi mieć ukończone 18 lat i minimum wykształcenie podstawowe. Musi przedstawić również aktualne świadectwo lekarskie, stwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu operatora maszyn określonej specjalności.
Dla koparkoładowarek jest tylko jedna, a więc III klasa uprawnień, która obejmuje wszystkie typy koparkoładowarek.
Tak, w cenie kursu wliczony jest koszt egzaminu i badań lekarskich.
Egzamin państwowy składa się z dwóch części:
- Egzaminu praktycznego – wykonasz jedno z zadań egzaminacyjnych, np. wykop skarpowany. Zaliczenie jest warunkiem przystąpienia do części teoretycznej.
- Egzaminu teoretycznego – przeprowadzanego w formie ustnej, zawierającego pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.
Kontakt
Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.
Możesz też skorzystać z poniższego formularza!
To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂