Co wyróżnia kurs w ATC
Kurs na konserwatora żurawi wieżowych, szybkomontujących, szynowych i stacjonarnych prowadzony jest przez profesjonalną kadrę, która kompleksowo przygotuje Cię do egzaminu państwowego. Do Twojej dyspozycji będą solidnie opracowane materiały, baza pytań egzaminacyjnych, zajęcia w nowoczesnych ośrodkach szkoleniowych oraz żuraw odpowiadający tej specjalizacji. Zrobimy wszystko, byś wyniósł z naszego kursu jak najwięcej!
O kursie
Uprawnienia na konserwatora żurawi wieżowych, szybkomontujących, szynowych i stacjonarnych pozwolą Ci na konserwację żurawi wieżowych (zwanych także budowlanymi) podnoszących ładunek na haku opuszczanym na linie z wysięgnika oraz żurawi szybkomontujących dolnoobrotowych, których konstrukcja umożliwia przygotowanie do pracy w krótkim czasie, bez użycia dodatkowych urządzeń oraz do obsługi ładunku na haku opuszczanym na linie z wysięgnika żurawia, szynowego i stacjonarnego oraz wciągników i wciągarek ogólnego przeznaczenia.
Biorąc udział w szkoleniu, zdobędziesz niezbędną wiedzą teoretyczną, dzięki której uzyskasz zaświadczenie kwalifikacyjne do obsługi żurawi wieżowych, szybkomontujących, szynowych i stacjonarnych.
Okres ważności uprawnień to 5 lat. Odnowienie uprawnień odbywa na podstawie złożonego wniosku o przedłużeniu okresu ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego w Urzędzie Dozoru Technicznego.
Czego się nauczysz
Nabędziesz wiedzę teoretyczną w zakresie znajomości czynności konserwatora przy konserwacji żurawia wieżowego, szybkomontującego, szynowego i stacjonarnego.
W trakcie szkolenia nabędziesz wiedzę teoretyczną w zakresie znajomości czynności konserwatora przy konserwacji żurawia wieżowego, szybkomontującego, szynowego i stacjonarnego przed rozpoczęciem pracy i po pracy.
Zaznajomimy Cię również z przepisami BHP i p-poż., podstawowymi aktami prawnymi oraz budową żurawii, ich zespołów i podzespołów mechanicznych. Zdobędziesz wiedzę na temat urządzeń zabezpieczających, sygnalizujących oraz ostrzegawczych warunków technicznego dozoru. Poznasz również dokumentacje techniczną.
Przebieg kursu
Kurs na konserwatora żurawia wieżowego, szybkomontującego, szynowego i stacjonarnego jest prowadzony w formie zajęć teoretycznych. Szkolenie kończy się egzaminem państwowym.
Zajęcia teoretyczne
Na realizację teorii kursant ma 7 dni, w których zawiera się 20 godzin zajęć teoretycznych.
Egzamin państwowy
Po kursie przeprowadzany jest egzamin państwowy powołany przez Urząd Dozoru Technicznego.
Jak szkolimy
Jak szkolimy? Przede wszystkim kompleksowo! Zadbamy zarówno o część teoretyczną, jak i praktyczną Twojego kursu, byś jak najlepiej przygotowany podszedł do egzaminu.
Opinie absolwentów
Zapisz się na kurs
Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.
Sposoby finansowania kursów
Zdjęcia z naszych kursów
Jesteś ciekawy jak przebiegają nasze szkolenia? Zobacz fotorelację z przeprowadzonych kursów na różne specjalizacje – być może niedługo sam znajdziesz się w naszej galerii 🙂
Najczęstsze pytania
Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.
Tak, w cenie kursu wliczony jest koszt egzaminu.
Tak.
Uprawnienia są ważne przez okres 5 lat.
Należy złożyć wniosek o przedłużeniu okresu ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego w Urzędzie Dozoru Technicznego. Formularze do pobrania na stronie UDT. Wniosek dostępny na stronie www.udt.gov.pl/formularze.
Żurawia wieżowego, szybkomontującego, szynowego i stacjonarnego.
Tak, pod warunkiem, że złoży Pan/ Pani wniosek o wydanie zaświadczenia w języku obcym. Formularze do pobrania na stronie UDT. Formularze do pobrania na stronie UDT. Wniosek dostępny na stronie www.udt.gov.pl/formularze.
Tak, pod warunkiem, że złoży Pan/ Pani wniosek o wydanie duplikatu. Formularze do pobrania na stronie UDT. Wniosek dostępny na stronie www.udt.gov.pl/formularze.
Kontakt
Zachęcamy do kontaktu – pomożemy Tobie dobrać odpowiednie szkolenie, termin oraz sposób finansowania.
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.
Możesz też skorzystać z poniższego formularza!
To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂