Co wyróżnia kurs w ATC
Nasze kursy cięcia gazowego płomieniem acetylenowo tlenowym kierowana są do spawaczy i osób pracujących w zawodach około spawalniczych. Umiejętności jakie uzyskasz pozwolą wykonywać prace w przemyśle przy montażu konstrukcji stalowych ale także w punktach skupu metali. Doświadczeni instruktorzy i dostęp do konstrukcji złomowej umożliwia zdobycie sporego doświadczenia w cięciu stali o grubości od 1 mm do 450 mm i więcej.
O kursie
Chcesz zdobyć uprawnienia na cięcie palnikiem gazowym? Zapisz się na kurs, który poprzez teorię i praktykę solidnie przygotuje Cię do egzaminu!
Cięcie gazowe polega na wytapianiu pod wpływem dostarczanego ciepła z płomienia acetylenowo tlenowego cząsteczek stali uzyskując w ten sposób nieciągłość materiału wzdłuż linii cięcia. Metoda służy również jako część przygotowania wstępnego materiałów do spawania a polega na wstępnym podgrzaniu do wymaganej temperatury. Tlen w procesie cięcia ma zadanie tnąco-utleniające, natomiast acetylen jest źródłem ciepła i pozwala na rozgrzanie elementu przecinanego.
Cięcie gazowe, znane również jako tlenowe, jest bardzo popularną metodą rozdzielania metali, zwłaszcza stali niskowęglowych i niskostopowych. By zdobyć odpowiednie kwalifikacje, musisz najpierw odbyć szkolenie.
Teorię możesz zrealizować stacjonarnie lub zdalnie. To Ty wybierasz! Czekają Cię także ćwiczenia w naszych warsztatach. Po kursie przystąpisz do egzaminu, a stąd już tylko krok do uzyskania uprawnień na cięcie palnikiem gazowym!
Czego się nauczysz
Na kursie cięcia palnikiem gazowym posiądziesz nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także umiejętności praktyczne, niezbędne do tego, by dobrze wykonywać swój zawód.
Poznasz przyrządy i urządzenia, materiały i technologie do cięcia metali. Zaznajomisz się z prawidłową techniką cięcia płomieniem acetylenowo tlenowym, płomieniem z gazu propan-butan i zasadami BHP w pracy operatora przecinacza termicznego. Zdobędziesz również umiejętności praktyczne na sporej ilości konstrukcji złomowej.
Szkolenie prowadzimy głównie pod kątem zdobycia przez Ciebie umiejętności praktycznych.
Przebieg kursu
Kurs cięcie palnikiem gazowym został podzielony na część teoretyczną i praktyczną, które zakończone są egzaminem państwowym. Stawiamy na elastyczność w prowadzenia kursu, by jak najlepiej dostosować go do Twoich potrzeb i możliwości.
Teoria
Do wyrobienia masz 8 godzin teorii w formie stacjonarnej lub e-learningowej. Zajęcia stacjonarne prowadzone są w ciągu 1 dnia w naszych ośrodkach pod nadzorem trenera. Szkolimy w godzinach 8:00-19:00, od poniedziałku do piątku.
Zajęcia praktyczne
Czekamy na Ciebie w naszych warsztatach. Zajęcia praktyczne wykonujemy pod nadzorem instruktora. Praktykę zrealizujesz w 2 dni. Szkolimy w godzinach 8:00-19:00, od poniedziałku do piątku.
Egzamin wewnętrzny
Ostatni etap to egzamin państwowy przed komisją egzaminacyjną na terenie naszego ośrodka. Odbywa się zgodnie z harmonogramem rocznym. Składa się z dwóch części:
1) Egzaminu praktycznego – do wykonania masz próbę cięcia materiału stalowego płomieniem acetylenowo tlenowym. Zaliczenie jest warunkiem przystąpienia do części teoretycznej.
2) Egzaminu teoretycznego – w formie ustnej, pytania z każdej dziedziny wiedzy zawartej w programie szkolenia.
Zapisz się na kurs
Poniżej znajdziesz listę dostępnych terminów, wraz z cenami oraz liczbą dostępnych miejsc.
Najczęstsze pytania
Masz pytania? Przejrzyj najpierw listę tych najczęściej zadawanych! Być może właśnie tam znajdzie się odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli nie, skontaktuj się z nami.
Kurs trwa 30 godzin w wersji stacjonarnej.
Kurs odbywa się w godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku. Możliwe jest indywidualne odbycie kursu.
Kandydat powinien mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe.
Kursy rozpoczynamy codziennie.
Nie musisz posiadać innych uprawnień, by rozpocząć kurs cięcia palnikiem gazowym.
Możesz też skorzystać z poniższego formularza!
To najsprawniejsza forma kontaktu – określ, którego ośrodka dotyczy Twoja sprawa, a wiadomość trafi w odpowiednie ręce 🙂